top of page

Zwierzęta domowe w firmie lub domu — jak dbać o czystość

  • Zdjęcie autora: joanna9344
    joanna9344
  • 12 sie 2022
  • 3 minut(y) czytania

Zaktualizowano: 7 lis 2022


Od zarania dziejów zwierzęta towarzyszą człowiekowi w życiu i pracy. Wielką przyjemność sprawia nam gdy wita nas pies, wdzięcznie śpiewa kanarek, czy cicho pomrukuje kot. Dzięki zwierzętom domowym mamy wiele przyjemności, ale i obowiązków. Dbanie o pupila to nie raz wyzwanie, które się opłaca — zwłaszcza gdy, widzisz wdzięczność swojego zwierzaka, wiesz, że czyje się dobrze i jest zdrowe.


Zwierzęta w biurze i domu

Ostatnio coraz więcej jest firm przyjaznych zwierzętom. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie ma wiele zalet. Najważniejsza z nich, to integracja pracowników. Zwierzęta domowe w biurze stanową świetny pomysł na pierwszą rozmowę dla nowych pracowników. Taka konwersacja ułatwia, nawiązanie znajomości z nowymi kolegami z pracy. Przekłada się to nie tylko na dobre samopoczucie pracowników, ale również na większą efektywność podczas wykonywania zadań zarówno indywidualnych jak i grupowych.


Zwierzęta zmniejszają poziomu stresu – zarówno u właściceli jak i ich współpracowników. Badania dowodzą, że pies czy kot w biurze przyczynia się do obniżenia napięcia, wpływa też na milszą atmosferę w pracy. W biurach, w których przebywają zwierzęta, rzadziej powstają konflikty.


Oprócz tego pupile w pracy wymagają odpowiedniego podejścia, co wiąże się z tym, że pracownik efektywniej spędza przerwy – np. spacerując na zewnątrz lub bawiąc się z pupilem. Taka praca daje pracownikom więcej satysfakcji oraz motywacji do wykonywania swoich zadań.


Mimo że, zwierzęta w pracy wprowadzają dobrą atmosferę, to jest pewien minus przy posiadaniu zwierząt. Jaki? Musimy dobrze wypełniać swoje obowiązki zawodowe, ale i dbać higienę w miejscu pracy i bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i odwiedzających nas gości, czy klientów.


Poniżej umieściliśmy kilka porad jak zachować czystość w biurze i w domu przy zwierzakach:


Zwierzęca kuchnia

Miska z karmą i wodą powinna znajdować się w miejscu, które łatwo jest czyścić np. na kafelkach, czy panelach podłogowych. Można także kupić odpowiednią podkładkę pod naczynia. Trzeba pamiętać o częstym czyszczeniu miejsca, które przeznaczyliśmy na posiłki naszych pupili, oraz misek z wodą i pokarmem w przeciwnym przypadku może to się negatywnie odbić na zdrowiu psa lub kota.


Usuwanie sierści

Zwierzęta linieją okresowo, nie ma na to rady. Jeśli będziemy często i regularnie wyczesywać nasze pupile, to problem będzie mniejszy.


Tapicerka kanap i foteli pełna sierści? Załóż lateksowe/gumowe rękawice lub weź czystą gąbkę do naczyń, zwilż wodą. Przeciągnij po materiale — sierść powinna zejść bez problemu. Możesz także pozbyć się niechcianej sierści za pomocą odkurzacza. Dobrze, żeby taki sprzęt posiadał filtr HEPA, oprócz sierści pochłonie on roztocza, bakterie, grzyby i inne zanieczyszczenia, które znajdują się na tapicerce i w materacach.


Tak samo ważne jest sprzątanie legowisk — tam również mogą rozwijać się groźne drobnoustroje, dlatego warto o nie regularnie dbać i prać w pralce. Masz za dużo obowiązków? Nie masz czasu na sprzątanie w firmie? Sprzątanie domów i biur we Wrocławiu to nasz chleb powszedni!


Małe zwierzęta

Czasami w naszym domu — może i w biurze — znajdują się mniejsze zwierzątka takie jak chomiki, świnki morskie (kawia domowa), szynszyle i króliki, które potrafią nabrudzić. Rozsypując ściółkę czy pokarm poza klatkę, puszczone „na wolność” pozostawiają bobki, gdzie popadnie. Zdarza się, że potrafią przegryźć kable — więc trzeba uważać, żeby nie zrobiły sobie krzywdy lub nie uszkodziły naszego sprzętu !


Jeśli mamy chomiki, czy myszy to należy pamiętać o częstej wymianie podkładu (trocin, sianka) w klatkach, czy akwariach — inaczej, w pomieszczeniu zapanuje nieprzyjemny zapach. Klatkę należy dokładnie czyścić w cyklicznych odstępach, odpowiednimi środkami, razem ze wszystkimi akcesoriami, miskami i poidełkami.



Kocia Kuweta

Kuwetę ze żwirkiem najlepiej postawić blisko toalety. Dzięki temu szybko i sprawnie usuwamy nieczystości. Dobranie odpowiedniego podkładu do kuwety, to ważna sprawa. Do wyboru są żwirki bentonitowe, drewniane, silikonowe — zbrylające lub nie, o różnej chłonności zapachów. Mimo wielu zapewnień producentów nie da się całkowicie wyeliminować roznoszenia po domu czy biurze żwirku na kocich łapkach. Dla dodatkowej czystości przy kuwecie najlepiej położyć matę antyżwirkową — zmniejszy ona roznoszenie drobinek po lokalu. Pamiętaj koty to czyściochy jeśli kuweta nie będzie utrzymana w czystości, mogą załatwiać się poza nią.


Przy zwierzętach toaleta powinna być utrzymana na jeszcze wyższych standardach czystości niż normalnie. Potrzebujesz pomocy? Sprzątanie mieszkań i biur we Wrocławiu jest dla nas proste, skontaktuj się z nami!

Powrót ze spaceru

Choć codzienne spacery z twoim ukochanym czworonogiem mogą być bardzo przyjemne i relaksujące. To deszczowa czy śnieżna aura powoduje, że na sierści twojego pupila pozostaje woda i błoto resztki trawy czy liści. Aby zachować dom lub firmę w czystości, dobrze jest wprowadzić pewne zwyczaje postępowania podczas sezonu jesienno-zimowego i przyzwyczaić do nich pieska. Przed wyjściem najlepiej przy drzwiach postawić miskę z wodą i ręcznik dla pupila, tak by od razu po wejściu wytrzeć psa.


Czasami zdarza się, że psisko się nam w czymś wytarza albo mocno zabrudzi w czasie opadów. Wtedy bez wyjątku warto psa umyć pod prysznicem czy w wannie przy pomocy szamponów dla zwierząt, żeby zabrudzenia czy nieprzyjemny zapach szybciej ustąpił. Po kąpieli najlepiej użyć ręcznika z mikrofibry, który szybko i rewelacyjnie pochłania wilgoć.

Jeśli w Twoim domu lub biurze unosi się wyraźny zwierzęcy zapach — skorzystaj z naszych usług, a zapach zginie, a Ty będziesz zadowolony!

Skontaktuj się z nami!

Comentários


  • Google Places
  • Facebook

©2022 by PIXY sp. z o.o..

bottom of page